Instrukce pro pacienty

Aby vše hladce fungovalo, prosíme o spolupráci a dodržování následujících pravidel


1. Objednání

K vyšetření je třeba se předem objednat. Počítejte prosím s tím, že datum pravidelné kontroly je potřeba domluvit několik měsíců předem. Pokud máte problémy, které nesnesou odklad, budete ošetřeni přednostně, přesto potřebujeme, abyste předem informovali sestřičku, abychom upravili program a v době vašeho ošetření nemuseli zbytečně čekat objednaní klienti.

2. Odběr předem

Před vyšetřením je obvykle nutné provést odběr krve a to nejméně 1 den před plánovanou kontrolou. Pokud  máte plánovanou kontrolu po delším časovém úseku (po 6-12 měsích), tak nemusí být odběr krve bezprostředně před kontrolou, můžete přijít i několik týdnů předem (to využíjte například před svátky, dovolenou atd.). Odběry provádíme přímo v ordinaci, ve stanovených časech (po a st 7-8,30, út 7,30-8,30), v tuto dobu není potřeba se k odběru objednávat a k odběru přímo v ordinaci nepotřebujete žádnou žádanku. Po domluvě je možné provést odběr krve v jiný den nebo na jiném pracovišti (upřednostňujeme laboratoře Synlab, Aeskulab, EUC, se kterými máme domluvené elektronické posílání výsledků vyšetření), v tom případě ale potřebujete žádanku k laboratornímu vyšetření (ta musí být v originále - není možno ji elektronicky poslat, musíte si o ni zažádat v ordinaci při předchozí kontrole nebo ji za poplatek můžeme zaslat poštou na vámi udanou adresu). Pokud nejste upozorněni předem, odběry krve nemusí být na lačno. Pokud užíváte hormony štítné žlázy (Euthyrox, Letrox), tabletu užijte až po odběru.

3. Ohleduplnost

K vyšetření přijďte prosím včas (jinak zdržíte všechny následující klienty), hlavně v ranních hodinách prosím počítejte se silným provozem v okolí, počítejte prosím i s tím, že parkovacích míst u budovy je jen omezené množštví

Po příchodu do zdravotnického zařízení vyčkejte na vyšetření ve společné čekárně (atriu), neblokujte zbytečně prostory chodby před ordinací (slouží i pro jiné ordinace), tak aby zůstal volný průchod pro zdravotnické pracovníky.

V případě nachlazení použijte roušku či respirátor a to v čekárně i v ordinaci.

Pokud se zpozdí vyšetření oproti domluvenému času, nezlobte se prosím na nás - za většinu zpoždění nemůže personál, ale jiní klienti

Před vstupem do ordinace prosím odložte všechny ozdoby na krku (mnohokrát za den ztratíme několik minut bojováním se zapínáním řetízků)

3. Omluva absence předem

Pokud se nemůžete k vyšetření dostavit, prosím omluvte se co nejdříve a sjednejte si se sestrou náhradní termín. V případě opakovaného bezdůvodného blokování termínu (bez omluvy) účtujeme poplatek 100 Kč. Poplatky se neplatí v případě náhle vzniklého úrazu, akutního onemocnění, zjevných dopravních komplikací a v podobných závažných případech.

4. Ochrana osobních údajů

Nevyžadujte od nás prosím zasílání vaších výsledků, žádanek či zpráv z vyšetření prostřednictvím E-mailu. Jedná se o nezabezpečenou komunikaci a tudíž není možno ji považovat za důvěrnou. Naší povinností je všechna vaše data (například rodné číslo uvedené na každém výsledku) a veškeré informace o vašem zdravotním stavu chránit. Nesdělujte nám také mailem vaše citlivé údaje, rodná čísla, hesla a jiné důvěrné informace.

Zprávu či výsledky si můžete osobně vyzvednout v ordinaci, nebo vám  ji můžeme zaslat za poplatek poštou (a to i běžnou) nebo datovou schránkou

5. Omezte zbytečné telefonáty

při odchodu z vyšetření si prosím  zkontrolute, že máte:

  • datum a čas následující kontroly
  • dostatek léků až do příští kontroly (věnujte pozornost také expiraci léčiv)
  • potvrzenou propustku od zaměstnavatele a vaší kartičku zdravotní pojišťovny
  • pokud využíváte odběry krve jinde, tak žádanky na odběry krve

místo telefonických dotazů využijte možnost sms zpráv nebo mailové komunikace

nevolejte prosím sestičce, že se dostavíte na odběry krve (objednávání odběrů nevyžadujeme, časy odběrů krve i doby uzavření ordinace  z nejrůznějších důvodů jsou uvedeny na předchozí stránce)


 


Informace stran plateb

pro pojištěné klienty je většina zdravotních služeb zdarma

placené služby uvedené níže je možné uhradit v hotovosti či fakturou (tu vystavujeme na částky od 100 Kč), patba kartou není možná

Nasmlouvané pojišťovny: 111, 201, 205, 209, 211, 213, 207

Služby nehrazené zdravotní pojišťovnou

výpis ze zdravotní dokumentace 200 Kč
zpráva pro účely pojištění 100 Kč
zaslání receptu/žádanky poštou 40 Kč
blokování termínu bez omluvy 100 Kč

laboratorní vyšetření nehrazené ZP

dle ceníku lab.


Ceník pro samoplátce

(platí pro cizince bez zdravotního pojištění)

vstupní vyšetření 1200 Kč
kontrolní vyšetření 500 Kč
kontrolní vyšetření se sonografií 700 Kč
sonografické vyšetření 300 Kč
telefonická konzultace
100 Kč

Přeskočit na obsah

  • Informace a aktuality
  • Instrukce pro pacienty
  • Ordinační hodiny
  • Kontakt